Terases uzstādīšanas instrukcija

Mēs iesakām terases dēļu uzstādīšanu atstāt mūsu profesionāļu gādīgajās rokās. Ja tomēr terases seguma instalēšanas darbus veiksiet paši, lūdzu precīzi sekojiet zemāk uzskaitītajiem nosacījumiem, kas garantēs mūs materiāla ilgstošu kalpošanas laiku:

1. Pēc materiāla saņemšanas tam jāļauj aklimatizēties vismaz 24 stundas, uzglabājot tos ēnainā, sausā un līdzenā vietā.

2. Veidojot terases apakšklāja konstrukciju (lāgojumu), ir jāievēro, ka attālumi starp lāgu centriem nedrīkst pārsniegt 400 milimetrus.

3. Terasēm ar vidēju un zemu noslodzi 400 milimetri starp lāgu centriem, ar augstu noslodzi, piemēram, sabiedriska vieta, iesakām attālumu samazināt līdz 300 milimetriem.

uzstadisanas instrukcija 3

4. Veidojot terases apakšklāju un nodrošinot augstāk prasīto intervālu starp nesošajiem elementiem, iesakām mazāko atstarpi atstāt terases ārējā malā, tādejādi garantējot stiprāku pamatu terases daļai, kurai būs lielāka noslodze.

5. Stiprinot terases dēļus, jāievēro kompensācijas spraugas garenvirzienā līdz dēlim vai šķērslim (mājas sienai, kokam u.c.).

6. Uz katru terases dēļa tekošo metru ir jāievēro 1-2 milimetru sprauga, lai materiāls varētu izplesties karstos un mitros laikapstākļos.

7. Uzstādot terases dēļus, nav atļauta pārkare, kas pārsniedz 50 mm! Dēļu galiem ir jābūt nostiprinātiem ar lāgu ne tālāk kā 50 mm no dēļa gala, lai nepieļautu nepareizu slodzes izveidošanos. Zemāk esošais piemērs parāda kā nedrīkst​ uzstādīt dēli (nav stiprināts dēļa gals pa kreisi, nav ievērota kompensācijas sprauga no sienas labajā pusē).

uzstadisanas instrukcija 7

8. Mēs iesākam terases dēļus nestiķēt garenvirzienā, lai izvairītos no spraugām terases klājumā, taču, ja terases ģeometriskie izmēri nepieļauj viengabalainu dēļu izmantošanu, katrs terases dēļa gals ir jānovieto uz savas lāgas, izveidojot šajā vietā dubulto lāgu.

9. Dēļu stiprināšanai drīkst izmantot tikai nerūsējoša tērauda skrūves, kas ir pietiekama biezuma (3,5 mm), lai tiktu izmantotas šim mērķim. Skrūves strādā tandēmā ar mūsu piedāvātajām montāžas skavām.


10. Ja izmantojot skrūves, lai pieskrūvētu dēli, izurbjat cauri tam, pilni garantijas nosacījumi var tikt neattiecināti, mēs iesākām savus dēļus montēt tikai ar mūsu ražotajām montāžas skavām.

11. Plānojot terases segumu, ir ļoti svarīgi izveidot 1 % slīpumu visam terases segumam, lai nodrošinātu ūdens novadi nost no terases. Tajā pat laikā ir jāparūpējas, lai terases dēļi nebeigtos uz lāgas, kas ierobežotu ūdens novadi prom no dēļu galiem.

uzstadisanas instrukcija 12

12. Terases dēļiem ir jābūt atbilstoši nostiprinātiem, lai tie nevarētu mainīt savu atrašanās vietu un nedeformētos. Ja ir radušies kādi jautājumi vai neskaidrības, droši sazinieties ar mums un mēs palīdzēsim! Visi šie uzstādīšanas noteikumi ir saistoši jebkuram klientam, kurš iegādājies mūsu produktu, lai garantētu pilnu garantijas laiku. Pilnus garantijas nosacījumus varat atrast mūsu mājas lapā.

13. Vidējā materiāla aprēķina tabula uz 1​ kvadrātmetru terases:

Dēļu skaits Klipšu skaits Lāgu skaits
6 17 2..3 atkarībā no soļa